Przeżyjmy to jeszcze raz – XXXI Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”

W dniach 19–20 października w Spale obradował sprawozdawczo-wyborczy XXXI Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”. Podczas zjazdu delegaci z całego kraju wybrali nowe władze związku. Zostały też nakreślone kierunki działań „Solidarności” na najbliższe lata.

Piotr Duda został po raz czwarty wybrany na funkcję przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność podczas XXXI Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ Solidarność w Spale. Obecny przewodniczący Związku otrzymał w tajnym głosowaniu 211 głosów Delegatów.

19-20 października w hali Centralnego Ośrodku Sportu w Spale odbywają się obrady 31. Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”. Tegoroczny Zjazd odbywa się pod hasłem „Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy”.

Dziś Delegaci dokonali wyboru przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” na nową pięcioletnią kadencję związkową 2023-2028.

Jedynym kandydatem na tę funkcję był obecny przewodniczący Związku Piotr Duda, który otrzymał 211 głosów Delegatów. Łącznie oddano 232 ważnych głosów.

To czwarta kadencja Piotra Dudy, który na czele Solidarności stoi od 2010 roku.